Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar ?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sayfa içerikleri

Uzman çavuş maaşı ne kadar? 2022

Uzman Çavuş Maaşları hakkında net bir bilgi ve3rmek doğru olmaz çünkü maaşlar derece, kademe ve çalışılan bölgeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. bu bakımdan bu yazımızda yeni atanan uzman çavuş maaşarını baz alarak hazırlayacağız. Yeni mezun olan bir uzman çavuş ilk atamasında çalışacağı yere göre maaşı değişkenlik gösterir. temel olarak devlet memuru maaşı baz alınarak hesaplama yapılır ve görev tazminatı, sınıf ve rütbeye göre maaşa eklemeler yapılır.

2022 yılı enflasyon farkı ile yeni başlayan Uzman çavuşların maaşı yaklaşık 13.200 TL den başlar. her yıl yapılan toplu sözleşme ile maaşlara zam gelir.

Jandarma uzman çavuş maaşı ne kadar? 2022

Jandarma Uzmanların maaşları da diğer uzman çavuşlar ile bertaber hazırlanmasına rağmen bakanlıklar arasında farklılıklar olduğundan ek ödemeler yapılabilir. Jandarma Uzman Çavuş lar İçişleri Bakanlığına bağlı iken diğer uzman çavuşlar Genel Kurmay Başkanlığına bağlıdırlar. Görev ve Terör tazminatı ise Jandarma Uzman Maaşına eklenir. Jandarma Uzman Çavuş maaşları da diğer uzmanlar  gibi 12.500 tl Civarı bir maaşla göreve başlarlar.

Sözleşmeli uzman çavuş maaşı ne kadar?

Uzman Çavuş Maaşları
Uzman Çavuş Maaşları

Sözleşmeli Uzman Çavuşlar ilgili kanuna göre 2 yıldan az ve 5 yıldan fazla olarak istihdam edilmesler. Sözleşmeli Uzman Çavuşlar Sözleşme süresi sonunda işi bırakabilir ya da Uzman çavuşluğa kadrolu olarak geçiş yapıp boş kadrolara atanabilirler. Sözleşmeli  maaşları da yine çeşitli yan ödemeler ile birlikte 15 bin Tl ye kadar artabilir.

Önerilen Yazılar
1 29

Uzman çavuş maaşları doğuda ne kadar?

Doğu bölgesinde görev yapan Uzmanların maaşları diğer bölgelere nispeten daha iyidir. bunun sebebi doğu bölgesinde terör riskinin daha fazla olmasıdır. fakat daha öncelerei olağanüstü hal olduğundan bu bölgelerde ki maaşlar  diğer  bölgelere nazaran çok daha yük idi Olağan üstü hal in kalmasının ardından uzman çavuş maaşlarında belirli kriterler dışıında fark görünmemektedir. burada maaş farkını belirleyen unsuz doğu ve terör tazminatıdır.

Suriyede Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları
Suriyede Görev Yapan Uzman Çavuş Maaşları

Suriye de görev yapan uzman çavuş maaşları

Bilindiği üzere Suriyenin Kuzeyinde halen devam eden askeri operasyonar vardır. bu askeri operasyonlarda uzman çavuşlar da görevlendirilmektedir.

Suriyede görev yapan Uzman Çavuş  yapotığı görevden dolayı 5 Bin Tl ye kadar fark eklenmektedir. boylece Uzman Çavuş Maaşları 17 Bin TL ye kadar yükselebilmektedir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla bilgi