Merkez Bankası 50 Bilişim Uzman Yardımcısı Alacak

Güvenlik Elemanı Alımı

0 84

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Merkez Bankası 50 Adet Bilişim Uzman Yardımcısı alacak

Adaylarda aranan şartlar şu şekilde;

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.
    ✓ 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • ✓ 01.01.2020 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • ✓ En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, işletme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, matematik mühendisliği, yazılım mühendisliği ve yönetim bilişim sistemleri programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  • ✓ 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik mYabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.
  • Başvuru tarihleri itibarıyla geçerli bir yabancı dil sınav puanına sahip olmayan adaylar, ilanda belirtilen yabancı dil sınavlarından yeterli puanı aldıklarını gösteren sınav sonuç belgelerini 13.11.2022 tarihi saat 10:00’a kadar isealim@tcmb.gov.tr adresine e-posta ile ibraz etmeleri halinde Genel Yetenek Sınavına katılabileceklerdir. Bu şekilde başvuru yapacak adayların başvuru sisteminde yabancı dil belgesi yerine, 13.11.2022 tarihi saat 10:00’a kadar sınav sonuç belgelerini ibraz edeceklerine dair imzalı dilekçelerini yüklemeleri gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyet MErkez Bankası Genel Yetenek Sınavı

Önerilen Yazılar

EYT Son Durum İşte yeni Formüller

ÖABT Sınav görevlisi Ücretleri Ne kadar ?

1 30

Test Yöntemiyle yapılacak sınavda sıralamaya giren ilk 600 aday yazılı meslek sınavına çağrılacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Yazılı Meslek Sınavı

Klasik Sınav olarak yapılacak. Sınavda toplam 12 soru olacak. adaylar ortak konulardan tamamıne  ve seçmeli sorulara ise 2 soruya cevap istenecek

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla bilgi