ALES İçin Hangi Kaynaklardan Çalışma Yapılmalı?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

ALES yaklaşıyorken doğru şekilde çalışma yapacaklar için kaynak seçimi önem taşıyor.  ALES çalışma kitabı önerileri arasında yaprak testler konularla ilgili bilgilerinizi hızlı bir şekilde pekiştirmeniz için yardım ediyorlar. Yaprak testler ALES’te sorumlu olunan konuları içeren testlerden oluşuyorlar ve pratik bir şekilde test çözmeyi sağladıkları için her zaman sınava yönelik hazır olmanızı sağlıyorlar. Yaprak testler konularına göre ayrılmış testlerden oluşuyorlar ve böylece konular arasında en kolay yapabildikleriniz ile en çok zorlandıklarınızı da kolayca öğrenme imkânına sahip oluyorsunuz. Yaprak testler günlük çalışma programınıza da uyum sağlayarak daha fazla soru çözmenizi sağlayarak sınavda alacağınız puanların yüksek olmasına ve hiçbir soruyu kaçırmamanıza neden oluyorlar.

ALES Soru Bankası

ALES test kitabı çeşitleri ÖSYM’nin yeni nesil soru tarzına uygun şekilde hazırlanmış olan sorulardan oluşuyorlar. ALES test olarak yapılan bir sınav olduğundan sınava test çözerek hazırlanmanız büyük önem taşıyor. Konuları öğrendikten sonra test kitapları üzerinden çalışmalarınızı sürdürmeniz gerçekçi bir sınav deneyimi yaşamanızı sağladığı gibi aynı zamanda konuların da pekiştirilmesine yardım ediyor. Soru bankası kitaplarında aynı zamanda çözümlerin de yer alması, soruların ezberci bir şekilde değil, çözümlerinin arkasında yatan mantığı da anlamanızı sağlayarak sınavda benzer sorular ile karşılaştığınızda onları da kolayca çözebilmenize olanak tanıyorlar. Çok fazla soru bankası çözmek, sınava dair en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlayacaktır. ALES’i içeren tüm konuları kapsayan soru bankaları adaylara sözel, eşit ağırlık ve sayısal alanlarda sunuluyor. Bu sayede hangi alandan yüksek puan elde etmek istiyorsanız o alana yönelik soru bankalarını tercih edebilirsiniz. ALES’te yüksek puanlar almak hem yüksek lisans – doktora başvuruları hem de akademik başvurular için çok önemli olduğundan soru bankaları istediğiniz yüksek puanları almanız için size yardım sunuyorlar. Gereksiz ayrıntılardan arındırılmış ve sınavda karşılaşma olasılığı en yakın soruları içeren soru bankaları sayesinde sınav için her zaman doğru çalışmayı yaparak istediğiniz puanları elde edebileceksiniz.

Önerilen Yazılar

ÖABT Türkçe Öğretmenliği Nedir, Nasıl Hazırlanmalı?

KPSS A Grubu Nedir?

1 29

ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri

ALES kitapları tavsiye edilirken mutlaka çıkmış soruları içeren kitaplar listede bulunmalıdır. Çıkmış soruların ALES’te adayların hangi tür sorular ile karşılaşacaklarını anlamalarını sağladığı gibi kendi seviyelerini de doğru bir şekilde ölçmelerine yardımcı olur. Çıkmış sorular, geçen sınavlarda çıkan soruları içerdiği için adaylar gerçek bir sınav deneyimi yaşarlar. Aynı zamanda çıkmış soruların yanında çözümlerini de içerek kitaplar bu sayede çözümlerin de nasıl olduğunu daha iyi anlamanızı sağlayarak sınava hazırlık için eşsiz bir fırsat sağlıyorlar.

 

ALES Denemeler

ALES’te Türkçe, matematik ve mantık alanında test yapısına uygun sorular adaylara yöneltilmektedir. Bu soruların mantığının en iyi şekilde anlaşılması için deneme çözmek çok önemlidir. En iyi ALES kitabı tercihlerinde mutlaka bulunması gereken ALES denemeleri adaylar için sundukları gerçekçi sınav deneyimi ile adayların durumlarının tam olarak anlaşılmasını sağlar. Eksik olan konuların daha iyi şekilde görülmesini sağlayacak ALES denemeleri hem geçmiş yılların soruları göz önünde tutularak hazırlanmış hem de sınavda karşılaşma olasılığı yüksek olan soruları içermektedir. Bu durum ise hem adayların süre tutarak soruları ne kadar sürede çözebildiklerini hem de en çok zorlandıkları ve eksiklikleri oldukları konuları gösteriyor. Denemeler belirli konulara yönelik olarak hazırlandıkları için de anlaşılmakta güçlük çekilen ya da eksiklik hissedilen konunun kalıcı kazanıma dönüşmesine yardımcı oluyorlar.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla bilgi