TOKİ 81 İlde Ev yapacak 20 Yıl Vadeli

toki 20 yil vadeli ev kampanyası

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son dönemlerde yaşanan enflasyon ve ekonomi ev fiyatlarının da kısa sürede neredeyse 2 katına çıkardı. Vatandaşların alım gücünün de azalması nedeniyle ev almak neredeyse imkansız hale geldi. Bu sebeple TOKİ 2022 Kampanyası başlatacak. 20 Yıl vadeli ve dar gelirli vatandaşlar için olacak kampanya ve  TOKİ Başvuru ile ilgili detaylar ise şöyle ;

Sayfa içerikleri

TOKİ Başvuru su nereye yapılacak ?

Bu ay başlatılması planlanan kampanya ile dar gelirli vatandaşa 20 yıl vadeli Konut satışı başlayacak (kaynak : sözcü gazetesi )

2019 yılında 50 bin konut kampanyası başlatan TOKİ yeni bir hamle ile bu yıl da yeni kampanya başlatacak.

Başvurular daha önce de olduğu gibi TOKİ İdaresine yapılacak. TOKİ Başvuru için vatandaşlar koşullarına uymak kaydıyla TOKİ kampanyasına katılabilecekler.

TOKİ Başvuru suna kimler başvurabilir ?

Bilindiği üzere burada amaç dar gelirli vatandaşın konut edindirmek olduğundan alt gelir grubuna satış yapılacak. yani TOKİ Başvuru alt gelir grubu için.

Başvuru sahibinin en az 1 yıl bulunduğu şehirde ikamet ediyor olması gerekiyor. şehit gazi ve yakınları için ise bu süre 3 yıl

Daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve TOKİ’den kredi kullanmamış olması gerekiyor.

Önerilen Yazılar
1 30

kendisine veya eşine yada çocuklarına ait tapuda konut kaydının olmaması gerek fakat tarla, bağ baheçe köty evi gibi mülkler bunların dışında.

hane halkı gelirin en fazla 10 bin TL  olması gerek. Hane Halkı geliri aynı ev içinde yaşayan kişilerin tüm gelirleri toplamı ile bulunur.

her hane için 1 adet başvuru hakkı var.

Yeni TOKİ ler nereye yapılacak ?

TOKİ Başvuru
TOKİ Başvuru

TOKİ başkanlığı yeni kampanya için hazırlıkları yapıyor. Amaç son donemdeki enflasyon nedeniyle ev sahibi olamayan dar gelirliye uygun fiyatlı ve yüksek vade ile ev sahibi yapmak. bu nedenle gelişmişlik ve büyüklük göz önünde bulundurularak bazı hazine arazilerinin TOKİ ye devredilmesi ardından da bu alanlara Toki yapılması planlanıyor.

Memurlar TOKİ için başvuru yapabilir mi?

Kampanya Koşulları belli olmamakla birlikte daha önceki kampanyalara baktığımızda hane halkı toplam geliri 10 bin tl ve altında olanlar başvuru yapabiliyor. enflasyon ile birlikte bu miktar güncellenmez ise en düşük memur maaşı alan memur başvurabilirken memur maaşı 10 bin tl nin üzerinde olanlar başvuramayacak.

Ev sahibi olanlar ikinci ev için başvurabilir mi?

Yeni Kampanya ile ilgili bilgileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. bu açıklamanın ardından kampanya ile ilgili detaylarda TOKİ tarafından duyurulacak. eski kampanyalara baktığımızda daha önce ev almış kişiler bu kampanyalara başvuramıyordu. muhtemelen bu kampanya içinde aynı durum söz konusu olacak

 

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla bilgi