Polis Meslek Yüksekokulu Başvuru Evrakları

Polis meslek yüksek okulu başvurularında istenen belgeler ve açıklamaları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Değerli ziyaretçilerimiz bir önceki yazımızda 2022 yılı Polis Meslek Yüksek Okulu alımların hakkında bilgiler vermiştir. Bu yazımızda Polis Meslek Yüksek Okulu Başvuru Evrakları ,  Polis Memuru alımlarında istenen belgeler konusunda ayrıntılı yazı hazırladık. aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Polis Meslek Yüksek Başvuru Evrakları

2500 Polis Memuru alımı  kapsamında Polis Akademisi duyuru yaparak alımların başladığını belirtti. 25 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak başvurular içine istenen belgeler Şu şekilde;

 • Aday Başvuru Belgesi : www.pa.edu.tr üzerinden yapılan başvurularda işlem bittikten sonra size sunulacak olan belgedir. bu belgeyi indirip çıktısını almalısınız. Ayrıca bu belgeyi okuyup imzalamanız gerekiyor.
 • Aday Sağlık Bilgi Formu: Polis Meslek Yüksek Okulu alımları kapsamında başvuran adayın sağlık durumu ile ilgili bilgilerin olduğu bir form. bunu indirip doldurmalı ve altta bulunan ad soya bölümüne adınızı soyadınızı yazıp , imzanızı atararak hazrı hale getirmelisiniz. başvuru esnasında polis akademisinde görevli hekim sizi tekrar muayene edecek ve altına uygun olup olmadığınızı yazarak imza atacaktır.
 • Adayların Fiziksel Yeterlilik Sınavı Parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin bulunmadığına dair beyanı dilekçesi.  Bu belge Sınav Polis Meslek Yüksek Okulu Sınav Giriş Belgesi yayınlandığında sistemden indirilebilecek.
 • Yaş Düzeltmesi yaptıranlar  adaylar için yaş düzeltme belgesi. yaş düzeltmesi yaptıran adayların getirmesi geekn belge. bu belgesi nufus mudurluklerinden elde edilebilir.
 • Şehit ve gazilerin (Emniyet teşkiları ) eş ve çocukarı başvuraacak ise  şehit veya vazife malulü bilgisini, içeren ve biyometrik fotoğrafın yer aldığı belge
 • Emniyet teşkilatı dışında  Şehit ve gazi eş ve çocukları için onaylı şehitlik belgesi.
 • Polis Meslek Yüksek Okulu Sınav Giriş Belgesi  (polis akademisi resmi internet sitesinde yayınlanacak)

Sınav başvuru ardından bu evrakları hazırlayarak sınav giriş belgesinin yayınlanmasını beklemelisiniz.

Önerilen Yazılar
1 30

Polis Meslek Yüksek Okulu Dikkat edilecek Hususlar

Polis Meslek Yüksek Okulu Başvuru Evrakları
Polis Meslek Yüksek Okulu Başvuru Evrakları

sınav giriş belgesinde sınav tarihi yeri belirtilecektir. bu belgelerin eksikliği durumunda başvurunuzun geçersiz kılınabileceğini unutmayın.

2500 Polis memuru alımında 2000 erkek 500 kadın adaya alınacağından dolayı sınava bu sayının 10 katı kadar aday çağrılacaktır. yani POMEM Sınavına ve seçmelerine 20 Bin Erkek 5 Bin Kadın polis memuru adayı çağrılacak. bu bağlamda POMEM fiziki yeterlilik sınavına kadar hazırlanmanız ve sağlığınıza dikkat etmeniz önem arz etmektedir. POMEM Sınava nasıl hazırlanılır konulu bu yazımızı okuyarak sınava hazırlanabilirsiniz.

Değerli Ziyaretçilerimiz, bu yazımızda ise POMEM Başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi verdik. daha ayrıntılı ve kesin bilgiyi tabii ki Polis Akademisi resmi internet sitesinden alabilirsiniz.

Merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan soruları yorum olarak yazmanız halinde editörlerimiz gerekli araştırmayı yaparak size cevabını yazacaktır.  Herkese başarıla diliyoruz.

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorumlar
 1. […] Polis Meslek Yüksekokulu Başvuru Evrakları […]

 2. Hakkı diyor

  Pomem başvuru evrakları nereye ve ne zaman teslim edilecek ?

 3. […] Polis Meslek Yüksek Okulu sınavına girmeye hak kazanmış adaylar sınav tarihinde başvuru evraklarını teslim etmeleri gerekiyor. bu evraklar Polis Akademisi internet sitesinde yayınlandı. PMYO Başvuru evrakları ile ilgili haberimize ulaşmak için tıklayınız. […]

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha fazla bilgi